Lokalizacja

PO PIERWSZE LOKALIZACJA

Wyjątkowość położenia Osiedla Bursztynowego podkreśla z jednej strony bliskość morza (tylko 800m od piaszczystej plaży) i zabytkowego parku nadmorskiego, z drugiej strony zaś łatwy dostęp do centrum miasta i jego najważniejszych instytucji. W najbliższej okolicy znajdują się zabytkowy port jachtowy ” Marina Solna” i port rybacki, źródło solankowe, kompleks sportowy z basenem, stadion miejski, szkoły, szpital. W połączeniu z unikalnymi walorami klimatycznymi miasta jest to idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Pobliskie ścieżki rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku – jedna z nich, przyległa bezpośrednio do naszego Osiedla, wiedzie wzdłuż parku nadmorskiego do Grzybowa i Dźwirzyna. Jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Kołobrzeg – magiczne miejsce

Kołobrzeg, zwany Perłą Bałtyku, to jeden z najatrakcyjniejszych kurortów nad polskim morzem. Kołobrzeg jest największym uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Położony jest u ujścia rzeki Parsęty, w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno – wodnego. Ze względu na charakterystyczny klimat od wielu lat znane jest jako uzdrowisko i letnisko polskiego wybrzeża.

Lądem, morzem i z nieba…wszystkie drogi prowadzą do Kołobrzegu

Miasto ma dogodne połączenia drogowe – zbiegają się tutaj droga krajowa nr 11 ( Kołobrzeg – Bytom) oraz wojewódzkie 102 ( Kołobrzeg – Międzyzdroje) i 163 ( Kołobrzeg – Wałcz). Najbliższe lotnisko Szczecin-Goleniów położone jest 90 km od miasta.Od 2019r. Kołobrzeg zyskał nowe połączenie – drogę ekspresową S6 – łączącą Szczecin poprzez Police, Goleniów, Kołobrzeg z Koszalinem. Docelowo również ze Sławnem, Słupskiem, Lęborkiem i Gdańskiem. Dzięki tej drodze znacząco skrócił się czas dojazdu do miasta, co czyni Kołobrzeg jeszcze atrakcyjniejszym pod względem turystycznym.

Od kilku lat funkcjonuje połączenie pociągów Pendolino z Krakowa do Kołobrzegu. Po drodze do Kołobrzegu zatrzymuje się m.in. w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie. Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawiło nie tylko komfort podróży, ale zapewniło bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu, pociąg jedzie odpowiednio 8h27min (wcześniej ponad 11h) i 5h53min (wcześniej blisko 8h).

Do Kołobrzegu przyjeżdża się po zdrowie i wypoczynek – tu sezon trwa cały rok. Ci, którzy raz zawitali do Kołobrzegu zawsze tu wracają, tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju, kuracji i aktywnego wypoczynku.

Osiedle Bursztynoe