Lokalizacja

PO PIERWSZE LOKALIZACJA

Ulica Bałtycka, przy której położone będzie Osiedle Przy Porcie jest ulicą wyjątkową. Z jednej strony zapewnia bliskość morza i odrestaurowanego parku nadmorskiego, z drugiej zaś łatwy dostęp do centrum miasta i jego najważniejszych instytucji. W najbliższej okolicy Osiedla znajdują się zabytkowy port jachtowy ”Marina Solna” i port rybacki, źródło solankowe, kompleks sportowy z basenem, a także szkoły, szpital oraz przystanek PKP. Lokalizacja Osiedla Przy Porcie sprzyja osobom ceniącym aktywny wypoczynek. Bezpośrednio przy naszym Osiedlu biegnie ścieżka rowerowa, która oferuje klimatyczne wycieczki od Ustronia Morskiego, wzdłuż parku nadmorskiego, przez Grzybowo, do Dźwirzyna. W przyszłości trasa rowerowa R10 połączyć ma wszystkie miejscowości nadbałtyckie.

Kołobrzeg – magiczne miejsce

Kołobrzeg zwany Perłą Bałtyku, jest najatrakcyjniejszym i największym uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Położony u ujścia rzeki Parsęty, w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny rokrocznie przyciąga szeroką rzeszę turystów gwarantując im różne formy wypoczynku. Dzięki bogatej bazie zabiegów leczniczych oraz SPA Kołobrzeg jest celem turystyki regeneracyjnej, także rehabilitacji po przejściu Covid-19. Miasto odwiedzają osoby szukające morskich kąpieli, które odnawiają siły witalne. W każdą zimę odbywa się tu zlot morsów. Dzięki czystemu, wolnemu od smogu powietrzu oddychać w Kołobrzegu można pełną piersią. Liczne zabytki, kawiarenki i rozmaite imprezy powodują, że pobyt w tym pięknym mieście zawsze jest ciekawy.

Lądem, morzem i z nieba…wszystkie drogi prowadzą do Kołobrzegu

Dynamiczna rozbudowa miasta zaowocowała także rozwojem infrastruktury. Zbiegają się tutaj droga krajowa nr 11 ( Kołobrzeg – Bytom) oraz wojewódzkie 102 ( Kołobrzeg – Międzyzdroje) i 163 (Kołobrzeg – Wałcz). Najbliższe lotnisko w Goleniowie położone jest zaledwie 90 km od miasta. Niedawno Kołobrzeg zyskał nowe połączenie – drogę ekspresową S6 – łączącą Szczecin z Koszalinem, poprzez Police, Goleniów i Kołobrzeg. Docelowo droga ta wybudowana zostanie również do Sławna, Słupska i Trójmiasta. Rozwój infrastruktury drogowej wraz ze świetną jakością powietrza potwierdza miejsce Kołobrzegu jako najpopularniejszego letniska i uzdrowiska.

Do Kołobrzegu dotrzeć można także koleją. Kilka lat temu wprowadzono połączenie pociągów Pendolino z Krakowa (przez Warszawę, Trójmiasto, Słupsk). Dzięki czemu poprawił się nie tylko komfort podróży, ale i skrócił czas przejazdu. Z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu pociąg jedzie odpowiednio 8h27min (wcześniej ponad 11h) i 5h53min (wcześniej blisko 8h).

Wygodnie, bezpiecznie i z korzyścią dla środowiska dojechać do Kołobrzegu można także pociągiem hybrydowym (bursztynowym, zielonym lub morskim), który kursuje ze Szczecina. Są to jedyne takie pociągi na Pomorzu Zachodnim. Ekologiczny szynobus posiada klimatyzację, internet bezprzewodowy i inne udogodnienia dla podróżujących. A przystanek dla tych nowoczesnych pociągów znajduje się w odległości zaledwie 100m od Osiedla!

Do Kołobrzegu przyjeżdża się po zdrowie i wypoczynek – tu sezon trwa cały rok. Ci, którzy raz zawitali do Kołobrzegu zawsze tu wracają, tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju, kuracji i aktywnego wypoczynku.

Przy Porcie